Zyta, Albert, Kazik, Tekla i Gaweł to ambasadorzy kultury Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w skrócie to po prostu ŁOBUZY KULTURY, które zamieszkały w naszym ośrodku.

Wszędzie ich pełno, są dosłownie w każdym pomieszczeniu. To całkiem sympatyczna ferajna kolorowych, kreatywnych, szalonych, przedsiębiorczych, wesołych i twórczych maluchów. Ciągle tworzą, działają, kombinują i z tego wszystkiego wymyśliły, że teraz chcą się z Wami zaprzyjaźnić.

Dlatego ogłaszamy AKCJĘ „ŁOBUZY KULTURY”, w której wraz z całą tą szaloną ekipą będziemy zachęcać Was do uczestnictwa w naszych wydarzeniach kulturalnych!

Biorąc w nich udział będziecie mogli zbierać (na specjalną Kartę Kolekcjonerską) naklejki, a po uzbieraniu odpowiedniej ilości zabierzecie wybranego Łobuza, a nawet całą ich ferajnę ze sobą do domu.

...tylko uczciwie OSTRZEGAMY!
posiadanie naszych Łobuzów zwiększa apetyt na
KULTURĘ!


Akcja trwa w okresie od 22 stycznia 2024 r. do 20 września 2024 r., jednak nie dłużej niż dowyczerpania zapasów, tj. łobuzów. Karty Kolekcjonerskie będą wydawane jedynie w Bibliotece Publicznej po wyrażeniu chęci wzięcia udział w zabawie wypełniając zgłoszenie oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO. 

Zyta

Zyta najchętniej słuchałaby muzyki, prowadziła audycje w radiu, czytała, szyła, malowała, tańczyła i organizowała szereg imprez, bo to chyba najbardziej roztrzepana Łobuziara ze wszystkich! Zawsze wszystko wie i prawie wszystko potrafi. W jej towarzystwie nigdy nie zaznasz ani ciszy, ani nudy. Zyta to po prostu chodząca orkiestra, tryskająca życzliwością! Tylko uważajcie, bo ta Łobuziara potrafi rozbawić nawet w sytuacji gdy trzeba zachować powagę!

 

Albert

Wystarczy tylko spojrzeć na Alberta, aby uśmiech pojawił się na Waszej twarzy i choć Albert jest jednym z największych Łobuzów, nie ma osoby, która by go nie lubiła. Podróże i przygody to jego pasja, a to wszystko za sprawą książek, które wprost uwielbia. Jest nie tylko zagorzałym czytelnikiem, ale również przelewa na papier swoje niesamowite historie. Z Albertem przeżyjesz dużo szalonych i ciekawych zdarzeń!

 

Kazik

Pierwszy do wszelkich imprez, król parkietu, który jest w ciągłym ruchu i nie potrafi się zatrzymać nawet na sekundę. Jest zawsze uśmiechnięty, a świat wokół niego wydaje się wirować w rytmie pozytywnej energii. W jego towarzystwie poczujesz się dobrze, bo empatia i radość życia to jego najcenniejsze moce. A jeśli szukasz radosnego kompana do zabawy to na Kazika zawsze możesz liczyć!

 

Tekla

Tekla jest wielką fanką teatru, więc doskonale potrafi wejść w każdą rolę. Można powiedzieć, że to urodzona aktorka, więc nigdy nie wiadomo kiedy gra, a kiedy nie. Jako mistrzyni słowa przypomni, abyście głośno i wyraźnie mówili i na pewno doda Wam odwagi, a czas spędzony w jej towarzystwie będzie pełen niespodzianek!

 

Gaweł

Ten niepozorny Łobuz jest mistrzem kolorów i barw, więc niech Was nie zmyli jego aparycja. Niczym kameleon dostosowuje się nie tylko do kolorów, ale głównie do Waszego nastroju. Gaweł jest bardzo delikatny i wrażliwy, zawsze zrozumie i nigdy Was nie oceni. Ten najgrzeczniejszy z całej bandy Łobuz potrafi zauważyć każdy, nawet najmniejszy smutek i zamienić go w uśmiech. A spędzony z nim czas będzie czystą przyjemnością!